FDK Makine

FDK Makine
Biz Kimiz
Yönetim Ekibi
Tarihçe
Misyon Vizyon
Değerlerimiz
İnsan Kaynakları
Kalite Politikamız
Bilgi Güvenliği
İş Sağlığı ve Güvenliği
Çevre Politikası
Garanti ve Servis
Biz Kimiz

FDK A.Ş., 2019’ da başlayan yolculuğu boyunca Türkiye ve Dünya ülkelerine Ambalaj Ekipmanları üretimi konusunda pek çok atılımında sorumluluk alarak rakiplerinden ayrışmayı başardı ve yaptığı her proje ile her zaman ilklerin öncüsü oldu.

FDK A.Ş. cirosu ve ihracatının yanı sıra, ödediği vergiler ve yarattığı istihdam ile kısa süre de bölgesinde geleceğine yön vermeye başlamıştır.

FDK A.Ş., uzun vadede yüksek büyüme potansiyeli sunan ambalaj ve paketleme makineleri ekipmanları sektörlerinde güçlü rekabet avantajlarıyla lider pozisyonlara sahip olma yolunda devam etmektedir.

FDK A.Ş. Topluluğu, faaliyetlerini uluslararası standartlarda kurumsal yönetim, müşteri memnuniyeti, sürdürülebilirlik ve toplumsal sorumluluk anlayışı ile yürütmektedir.

Günümüzde Türkiye’ de büyük şirketler Topluluğu arasına girmeyi hedefleyen ve gelecekte de tüm paydaşları için değer yaratmaya devam edecektir.

Yönetim Ekibi
Nuri Yemisçi

Nuri Yemisçi Genel Müdür 1982 yılında İzmir’in Konak ilçesinde doğan Nuri Yemişçi, İzmir Türk Koleji’ nden mezun olduktan sonra 1938 yılında kurulan ve aile şirketleri olan Türkiye’ nin en eski toptan ticaret firmalarından Yemişçi Ticaret firmasında yönetim kademesinde görev almıştır.
2006 yılında ambalaj makineleri yedek parça imalatı yapan Reymak Makine’ nin kuruluş ortağı olup firmanın hem yönetim departmanında hem de Satış ve Pazarlama Müdürlüğü görevini yapmıştır.
2019 yılında Reymak Makine de ki ortaklığını bitirmiş olup, aynı yıl FDK Makine şirketini kurmuştur.
Nuri Yemişçi, evli ve iki çocuk babasıdır.

Evren Geçkin

Evren Geçkin CEO 1981 yılında Kırklareli’ nin Babaeski ilçesinde doğan Evren Geçkin, Mühendislik eğitimini tamamladıktan sonra çalışma hayatına Makine İmalat Sanayinde başladı.
İş hayatının ilk yıllarına Burdur’ da Biçerdöver İmalatı yapan bir firmada başladı. Ardından İzmir’ de Otomotiv sektörünün öncü firmalarına çalışarak devam etti.
2012 yılında Ambalaj Sektörüne ekipman imalatı yapan özel bir şirkette Planlamadan Kaliteye, Üretimden Arge ve Satın almaya kadar şirketin tüm departmanlarının oluşturulmasında ve yönetilmesinde görevler aldı.
Uzun yıllar bu organizasyonda Fabrika Müdürlüğü ve Genel Müdür yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2021 yılı Ağustos ayı itibari ile FDK Makine Ailesine katıldı. Burada CEO olarak çalışmalarına devam etmektedir.
Evren Geçkin aynı zamanda Kalite Yönetim sistemleri baş denetçiliği, C sınıfı İSG uzmanlığı belgelerine sahiptir. Çalıştığı firmaların çeşitli Devlet destekleri almasında proje liderliği görevlerinde de bulundu.
Evren Geçkin, evli ve bir çocuk babasıdır.

Tarihçe

İzmir de 2006 yılında Ortaklık kuruluşu ile Ambalaj Sektörüne Ekipman üretimine başlayan, 2019 yılında FDK A.Ş. ile yoluna devam eden ve 2021 yılı 3.çeyreği ile konusuna hakim nitelikli personelleri bünyesine katarak geniş bir ürün yelpazesi ile alanlarını kapsayacak şekilde genişletir.

FDK A.Ş. Covid-19 hastalığından kaynaklı insanların ve sektörün yorgun düştüğü, insanların maddi kaynaklarını bu uzun süren hastalık neticesinde tükettiği, ülke ekonomisinin güçsüz kaldığı dönemlerde, yatırımlarını ve istihdamını arttırmıştır.

Böylesi zor bir dönem içerisinde kurulan ve işlerini şirketin bir sonraki aşaması; nitelikli personelleri ile daha geniş bir ekonomik ortama sahip olan tüketim malları olan ambalaj sanayine ürün gamını arttırarak faaliyet alanını genişletmesi oldu.

Misyon & Vizyon

İyi tasarlanmış, fonksiyonel, zengin seçenekli ürünlerini sektördeki maksimum sayıdaki müşterilerinin satın alabileceği şekilde uygun fiyatlı olarak sunabilmek.

Ambalaj Sektörüne hizmet eden ve faaliyet alanlarında öncü bir geleceğe oynarken tasarımları ile yaratıcı çözümler üreten, teknoloji ve kalitesi ile fark yaratan, bireye ve çevreye saygılı bir dünya şirketi olmak.

Değerlerimiz
Kültürel Değerlerimiz

Bir’in Değeri

Tek başına büyük bir anlam taşımak kadar, farklılıklarımızı yadırgamadan başkalarına da yer açarak; aynı değerler içerisinde bir bütün olmak…

Sevgi

Başkaları ile samimi ve sıcak ilişki kurmaya değer vermek…

Denge

Çalışanlarımıza, Müşterilerimize ve misafirlerimize karşı sorumlu olurken; aynı zamanda doğa, toplum ve kültürel mirasımız olan FDK A.Ş. ile uyum içinde olmalarına özen göstermek… Her birinin menfaatlerini göz önünde bulundurarak, en küçük birimi ile birliği muhafaza etmek…

Hedef Değerlerimiz

İşte tüm iş ortaklarımız ve çalışma arkadaşlarımızla birlikte çıktığımız bu yolculukta bizi hedeflerimize emin adımlarla götürecek olan değerlerimiz;

Nezaket

Başkalarının ihtiyaçlarına dikkat ederek, onları mutlu edecek bir şeyler yaparak hayatı güzelleştirmek. Tüm müşterilerimizin yüzlerinde bir tebessümle ayrılması önceliğimizdir.

Çalışma

Çıktığımız yolda attığımız her adımın işe yarar ve değer yaratıyor olmasına gayret ediyoruz.

Merak

Öğrenime ve değişime açık olmanın kendimizi geliştirmenin en önemli unsurlarından biri olduğuna inanıyoruz. Yeni bilgiler ve deneyimler kazanırken; geri bildirimlerin de öneminin farkında olarak ve dikkate alarak yolculuğumuzu sürdürüyoruz.

Kalite Politikamız

Yüksek bilgi birikimine ve üretim tecrübesine sahip bir dünya şirketi olmaya yolunda devam eden FDK A.Ş.,

Kalite Politikamız;

 • Müşterilerinin talep ve beklentilerini anlamak, uygun şekilde karşılayarak memnuniyetlerini sağlamak ve sürekli iyileştirmek,
 • Şirketimizce benimsenmiş müşteri odaklılık ilkesi çerçevesinde hareket etmek,
 • Hizmet ve yönetim fonksiyonlarını gerçekleştirdiğimiz tüm faaliyetlerimizde, ISO 9001 mevcut kalite yönetim sistemlerimizin şartlarını yerine getirmek, belgelendirmek, dokümante etmek ve sürekli iyileşmesini sağlamak,
 • Sunduğumuz hizmet ve yönetim faaliyetlerimizde ulusal ve uluslararası standartlara ve mevzuatlara uyum sağlamak,
 • Çalışanlarımızın gelişimini sürekli destekleyen eğitim programları ile çalışan memnuniyeti, bağlılığı ve motivasyonunun yüksek tutulmasını sağlamak,
 • Şirket kalite ve hedef ve programlarını oluşturarak gözden geçirmek, düzeltici ve önleyici faaliyetlerle kontrol altına almaktır.

Toplam Kalite felsefesini esas alarak, takım ruhu içerisinde şirket ve birim hedeflerine ulaşılması

Bilgi Güvenliği Politikası

FDK olarak, markamızın rekabetçi yönünü, karlılığını, yasal uygunluğunu ve ticari imajını korumak amacıyla, temel ve destekleyici bilişim hizmetlerinin en az kesinti ile devam etmesini, tüm fiziksel ve elektronik bilgi varlıklarının güvenliğini sağlamayı, bu varlıklara ilişkin riskleri yönetmeyi ve bilgi güvenliği tehditlerine karşı önlem almayı hedefliyoruz.

Bilgi Güvenliği Politikası gereğince FDK;

 • Bilgi Güvenliği Yönetim Sisteminin ISO/IEC 27001 standardı gereklerini yerine getirecek şekilde dokümante etmeyi, belgelendirmeyi ve sürekli iyileştirmeyi,
 • Bilgi güvenliği ile ilgili tüm yasal mevzuat ve sözleşmelere uymayı,
 • Çalışanlarının, paydaşlarının ve iş ortaklarının bilgi güvenliği farkındalığını artırmayı,
 • FDK'ye, müşterilerine, tedarikçi ve iş ortaklarına ait her türlü bilgi varlığının gizlilik, bütünlük ve erişilebilirlik risklerinin farkında olmayı ve yönetmeyi,
 • Bilgi güvenliği yönetimi için gerekli kaynakları tahsis etmeyi ve ilgili rol ve sorumlulukları atamayı,
 • Bilgi güvenliği alt yapısını sürekli iyileşen, gelişen ve yeni risklerin oluşmasına imkan vermeyen bir sistem haline getirmek için özveri ile çalışmayı taahhüt eder.
İş Sağlığı ve Güvenliği Politikamız

FDK A.Ş. ve çalışanları olarak, ulusal ve uluslararası yasal mevzuat ve düzenlemelere uyar, sürekli gelişmeyi temel alan bir İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi dâhilinde sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamı yaratırız.

 • Çalışma ortamında ortaya çıkabilecek sağlık ve güvenlik risklerinin analiz edilerek minimize edilmesi
 • İş Sağlığı ve Güvenliği bilincinin oluşturulması ve geliştirilmesi için eğitim faaliyetlerinin düzenlenmesi
 • Sıfır iş kazası ve sıfır meslek hastalığı hedefini benimseyerek, gerekli önlemleri almak suretiyle verimliliğimizin artırılması yönünde faaliyetlerimizi Kalite ve Çevre Yönetim Sistemleri ile birlikte bütünleşik bir şekilde yöneterek, dayanıklı tüketim sektöründe iş sağlığı ve güvenliği açısından öncülüğümüzle örnek bir kuruluş olmak için tüm gücümüzle çalışırız.
Çevre Politikası

FDK A.Ş. olarak “Dünyaya Saygılı, Dünyada Saygın” vizyonumuz çerçevesinde, ilgili ulusal ve uluslararası yasal mevzuatlara ve düzenlemelere uygun, sürdürülebilir kalkınma ve döngüsel ekonomi ilkeleri doğrultusunda tüm süreçlerimizde çevre performansımızı arttırmak için çevre yönetim sistemimizin sürekli iyileştirilmesine ve çevrenin korunmasına ilişkin taahhütlerimiz aşağıdadır:

 • Temiz ve sağlıklı bir çevrenin gelecek nesillere aktarılması,
 • Doğal kaynakların tüm süreçlerde verimli kullanılması,
 • Yaşam döngüsü boyunca tüm süreçlerimizde çevresel etkilerin ve risklerin kaynağında önlenmesi,
 • Döngüsel ekonomi yaklaşımının uygulanması,
 • Sürdürülebilirlik yaklaşımının öncelikli kılınması ve iklim krizi ile mücadele,
 • Yasal mevzuatların uygunluk yükümlülüklerinin yerine getirilmesi,
 • Çevre dostu ürünlerin üretilmesi,
 • Doğal ekosistem ortamlarının ve biyoçeşitliliğin korunması,
 • Tüm çalışanlarımızın, paydaşlarımızın ve toplumun çevre bilincinin arttırılması.

Yukarıda belirtilen ilkelerimizle, faaliyetlerimizi Kalite, Enerji, İş Sağlığı ve Güvenliği, sürdürülebilirlik yaklaşımımız ve Global İş Etiği İlkelerimiz ile bütünleşik bir şekilde yöneterek, sektörümüzde lider bir kuruluş olmak için tüm gücümüzle çalışırız.

Garanti ve Servis

Bizim için Garanti; Zorunluluktan Öte Sorumluluk

FDK markalı ürünlrin yasal garanti süresi satış faturası tarihi itibariyle başlar ve 1 yıl sürer. Ürünblerin garanti süresi içerisinde arızalanması durumunda, onarımda geçen süre (garanti kapsamındaki arızalarda) garanti süresine eklenir.

Garanti şartlarının geçerli olabilmesi için ürünlerin tüm bakımlarının zamanında yapılmış olması ve onarım işlemleri ile yedek parçalarının montaj/demontaj işlemlerinin FDK A.Ş. yetkili servisleri tarafından öngörülen şekilde yapılması gerekir.

Kullanım kaynaklı aşınma ve yıpranmalar, ömürlü sarf malzemeleri, periyodik bakım parça ve malzemeleri, ürünlere orijinalin dışında sonradan takılan ekipman ve/veya parçalar, doğal afetler ve dış çevresel etkenler ile kullanıcı kaynaklı hasarlar garanti kapsamına girmemektedir. Servis Bakım defterinde ve Kullanıcı El Kitaplarında garanti uygulamaları ile ilgili daha detaylı bilgiye ve dikkat edilmesi gereken noktalara ulaşabilirsiniz.

Daha uzun süreli yol arkadaşlığımız için Uzatılmış Garanti Paketleri ve detaylarını öğrenmek için lütfen yetkili servisinize danışınız.

İnsan Kaynakları

Ekibimize katılmak için lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Cv Dosyanız
Sadece Pdf veya Word dosyası yükleyiniz.
Gönder
FDK MAKİNE OTO YEDEK PARÇA SAN.TİC. LTD.ŞTİ., olarak, 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“KVKK”) uyarınca, Veri Sorumlusu sıfatıyla hazırladığımız işbu “Bilgilendirme” yazısı ile sizlere, KVKK’da yer alan “Veri Sorumlusunun Aydınlatma Yükümlülüğü” başlıklı 10. ve “İlgili Kişinin Hakları” başlıklı 11. maddesi çerçevesinde; hangi amaçla kişisel verilerinizin işleneceği, işlenen kişisel verilerinizin kimlere ve hangi amaçla aktarılabileceği, kişisel verilerinizin toplanmasının yöntemi ve hukuki sebebi ve KVKK’nın 11. maddesinde sayılan diğer haklarınızla ilgili olarak bilgi vermek istemekteyiz:
Kabul Ediyorum